Kysucká príroda a krajina ponúka z pestrej palety možností pre každého. V našom internetovom katalógu ubytovania a služieb nájdete ponuku možností stráviť dovolenku, lyžovačku, víkend na Kysuciach v ubytovacom zariadení podľa Vášho výberu. Dovidenia na Kysuciach!

Chata Bíro Tlač

 Sample Image

tel: 0905 919 633
  0915 358 991
e-mail Táto adresa je chránená proti spamovaniu, pre jej zobrazenie potrebujete mať Java scripty povolené
web: www.chatabiro.sk
lôžková kapacita: 12 lôžok

Adresa:

Kalinov 453, 023 02 Krásno nad Kysucou

Stručná charakteristika:
Ponúkame Vám možnosť prežiť nezabudnuteľné chvíle v nádhernom prostredí kysuckej prírody. Vytúžený relax so svojimi priateľmi a rodinami si môžete dovoliť po celý rok, stačí zavolať/napísať, dohodnúť si termín a potom už len relaxovať... Skúste to u nás a budete spokojní.. :)
 
Lokalita:
Chata sa nachádza v regióne „Kysuce“, v katastri mesta Krásno nad Kysucou v miestnej  časti Kalinov, v krásnom prostredí pohoria Javorníky. Je vzdialená cca 2 km od hlavného cestného ťahu E75 na trase Čadca - Žilina:
 
- 10 km od Čadce a 25 km od krajského mesta Žilina 
- 15 km od hraničného prechodu s ČR vo Svrčinovci 
- 28 km od hraničného prechodu s Poľskom Skalité - Zvardoň
 
Aktuálny cenník ubytovania nájdete na našej webovej stránke - viac info >>
 
 
 

 

 


Vybavenie:

Celoročne poskytujeme ubytovanie pre maximálne 12 (pre  rodiny s deťmi 14) osôb v piatich izbách, z ktorých každá izba ma samostatný vchod. Chata má celkom 3 poschodia. Na najvyššom sú izby, dve jednoposteľové (s väčšou posteľou, ideálne pre páriky:)), jedna troj a jedna štvor-posteľová izba. Postele sú nové a veľmi pohodlné. Samozrejmosťou je rádio na každej izbe. Okrem izieb je tu ešte WC a kúpeľňa so sprchovacím kútom.

O poschodie nižšie nájdete plne vybavenú kuchyňu, s mikrovlnkou, chladničkou, sporákom, varnou kanvicou. Nechýba tu ani piecka na drevo, na ktorej sa dajú pripraviť originálne špeciality. Hneď vedľa je spoločenská miestnosť s TV a satelitom a pohodlným sedením, potom ďalšia 3 - posteľová miestnosť a aj jedáleň s ďalšou chladničkou. Aj na tomto poschodí  je WC a  kúpeľňa s vaňou. Po náročnom dni určite dobre padne sauna, alebo zápas v kalčete:)

Prízemie tvoria 2 miestnosti, jedna s kozubom s prieduchmi, ktorý vykuruje celú chatu, a barom, ako stvorená na žúrky. Vedľajšia druhá izba je často využívaná ako „tanečná“:).

Najmä v lete si užijete dve vonkajšie terasy, pričom jedna je v lete krytá, takže sa dá využiť aj za nepriazniveho počasia. Vedľa je krb s roštom, na ktorom sa dajú pripraviť vynikajúce grilované pochúťky. Pre zdatných kuchárov je k dispozícii aj veľký kotlík na guláš.

Vykurovanie chaty je zabezpečené drevom v kozube s prieduchmi po celej chate, ale komu  by bola zima, môže si zakúriť aj v elektrických radiátoroch, ktoré sú na každej izbe.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Prístup k Chate Bíro cez Most lásky a priateľstva, pod ktorým tečie rieka Bystrica s lipňovou vodou, príťažlivou pre rybárov.
 

 
 
V tesnej blízkosti chaty je jedinečná atrakcia pre šport a oddych Bystrická cyklomagistrála, vedúca po trase historickej lesnej úvraťovej železnice, s nádhernými výhľadmi na prírodu bystrickej doliny a ktorá milovníkom bicyklovania na asfaltovom povrchu v letných mesiacoch poskytuje úpravou bielej stopy ideálne podmienky aj pre bežky. Cyklotrasa je spojnicou z Krásna nad Kysucou do Novej Bystrice a značenými turistickými a cyklistickými trasami je možný prechod až do gminy Rajcza v Poľskej republike.